Narcisa Mureșan / Sursă foto: CS ”U” Cluj

În perioada 28 august – 4 septembrie Sala de box a AS Callatis Daewoo Box Club Mangalia a fost gazda finalei Campionatului Național Feminin Junioare, Tineret și Senioare.

La această competiție, din partea Clubului Sportiv Universitatea Cluj, au participat Narcisa Mureșan și Raluca Popescu. Pugilista Narcisa Mureșan a cucerit argintul pentru a doua oară la rând, fiind învinsă în finală de Iulia Ghiță de la Steaua București. Anul acesta ea a luptat la categoria 64 kg.

„Sunt fericită și cu titlul de vicecampioană. Sunt mulțumită că am ajuns până aici deoarece nu a fost un campionat ușor, iar adversarele au fost puternice. Fiind senioară meciurile sunt dure, dar am luptat cu tot sufletul. Promit să muncesc tot mai mult de acum pentru a ajunge locul 1”, a declarat Narcisa Mureșan pentru site-ul oficial al clubului.

În schimb, colega sa, Raluca Popescu, s-a clasat pe locul al treilea la tineret la categoria 57 kg după ce a cedat în semifinală în fața sportivei Andreea Cioasnog de la CSM Iași.