JOMA - JSport.roJSport.ro

Echipa de baschet feminin Universitatea Cluj a fost ocolită de şansă la tragerea la sorţi pentru meciurile din cadrul turneului final al Cupei României.

Gazda evenimentului va fi Sfântu Gheorghe, încă din sferturi „U” Cluj urmând să o întâlnească pe Sepsi. Dacă vor depăşi campioana României, elevele lui Dragan Petricevic vor da în semifinale, cel mai probabil, peste CSM Târgovişte, o altă echipă cu pretenţii din Liga Naţională feminină.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Meciurile din sferturi se vor desfăşura în 8 şi 9 februarie, semifinalele în 10 februarie, iar marea finală va avea loc în 11 februarie, o zi mai târziu, tot la Sfântu Gheorghe, urmând să se dispute şi All Star Game-ul feminin.

De menţionat că următorul meci al Universităţii Cluj va fi sâmbătă, în etapa a 15-a a Ligii Naţionale, chiar la Sfântu Gheorghe.

Sferturi de finală, Cupa României

1 CS Universitatea Cluj-Napoca ACS Sepsi Sic Sfantu Gheorghe 08.02.2017