Petricevic U ClujAntrenorul echipei de baschet feminin Universitatea Cluj, Dragan Petricevic, speră într-o minune în meciul 2 dintre formaţia sa şi CS Universitatea Alba-Iulia, programat pe 3 martie la Cluj.

Clujencele au pierdut categoric, cu 82-57, cu Universitatea Alba-Iulia, în deplasare, primul meci din play-off-ul Ligii Naţionale de Baschet Feminin.

La pauză gazdele conduceau cu 39-35, însă în a doua repriză au adăugat alte 21 de puncte distanţă, scorul final fiind 82-57 în favoarea lor.

“Au fost 2 reprize diametral opuse. Am avut 20 de minute foarte bune, vreau ca în meciul 2 fetele să joace 40 de minute, nu doar 20, vreau să recuperăm ecartul pierdut. Alba a meritat azi victoria”, a declarat Dragan Petricevic la finalul meciului.

Ocazia revanşei pentru clujence va fi joi, 3 martie, de la ora 19:00, meciul urmând să se dispute în Sala Sporturilor “Horia Demian”.