Unirea Dej a câştigat în minutul 90 meciul de pe teren propriu cu Unirea Tăşnad, 3-2, după ce a fost condusă la pauză cu 0-2.

Este prima victorie din acest sezon pentru formaţia dejeană, care a fost „transformată” de revenirea pe banca tehnică a lui Gheorghe Barbu.

Totuşi, clujenii au avut mari emoţii în primele 45 de minute. După ce Moldovan a lovit bara la începutul jocului, Tăşnadul a marcat de două ori până la pauză. Stanciu a transformat un penalty, iar Vincze a făcut 2-0 în minutul 38.

A doua repriză a început, practic, în minutul 62, atunci când şi-a intrat în rol Daniel Hetea. Atacantul Unirii a redus din diferenţă cu un şut din marginea careului, iar apoi oaspeţii au rămas în 10, după eliminarea lui Varga.

Până la final a mai fost doar o echipă pe teren, iar Hetea şi-a făcut numărul. Jucătorul adus de la echipa a doua a CFR-ului a restabilit egalitatea în minutul 80, iar în ultimul minut regulamentar de joc l-a învins din nou pe portarul sătmărenilor şi a adus prima victorie din campionat pentru Unirea Dej.

Acest succes a săltat-o pe Unirea până pe locul 10 în clasament, trei poziţii mai sus decât etapa trecută.