JOMA - JSport.roJSport.ro
foto: Cristian Cosma/fcuniversitateacluj.ro

Universitatea Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Ripensia Timişoara, din etapa a 10-a a Ligii a II-a.

Golul lui Dican a adus un punct pentru „studenţi”, care au încasat un gol în prima repriză de la Voinea.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Dorin Goga a ratat o şansă imensă în prelungiri, iar cu acest punct „U” nu a reuşit să iasă din zona locurilor retrogradabile şi e prima sub linie.

„Ăştia suntem la momentul ăsta. Nu e o întâmplare că echipa avea 5 meciuri la rând fără victorie când am ajuns eu aici. Astăzi am avut ocazii mai multe şi puteam câştiga, dar cred că e un rezultat echitabil. Dacă luam cele 3 puncte ieşeam din zona retrogradării. Acum acesta e primul lucru pe care trebuie să-l facem, trebuie să ieşim de unde suntem, pentru că nu e o întâmplare că am ajuns pe penultimul loc cu acest lot. În iarnă vom vedea unde s-a greşit şi vom repara ce s-a făcut greşit în vară”, a declarat antrenorul Universităţii Cluj, Adrian Falub.

Universitatea Cluj va juca următorul meci duminică, în deplasare cu Sportul Snagov, de la ora 14:30.

8 COMENTARII

1. Sunteti incredibili! Depasiti total de la.conducere pana la jucatori! Luati ba masuri acum!!! Managerul sportiv lu’ peste. Ce ai facut de cand ai venit?? (ca antrenor numai te plangi) Absolut nimic. De la autocar care a fost inscriptionat stramb, la felul in care asezi tu echipa (ca un fricos, exact la.fel.ca anul trecut.cand ai plecat), la felul in care stai in picioare rezemat de banca ca un cioban si strigi la jucatori “mana ba!”, la felul in care pe Florescu nu il mai.scoti din figuri (0 fotbal, 0 caracter) si totusi are tupeul sa se.certe cu suporterii care au platit bilet la.pret.mai mare de l1 pentru a sta 2 ore in frig, la mentalitatea de loseri pe care o aveti cu totii .. trezirea ba ca sw duce dracu iarasi tot! Nu va mai bateti joc de acest club si de oamenii din Cluj, daca vedeti ca nu puteti plecati.

2. Ar trebui sa iesi in presa si sa ceri scz pt felul cum joacă echipa.sa le dai drumul la groparii ăștia florescu si goga care vor sa se retragă in glorie. Sa dai sansa tinerilor cu riscul.sa pici în liga 3 Dar macar curati

3. Bai Falub, bai, da-te singur afara, ca toti rad deja de voi :)) Daca a ajuns si Goga, care chiar are experienta, doar a jucat destul in L 1, sa rateze de la 6 m, inseamna ca ceva chiar nu merge la clubul asta de practicanti de fotbal :)) Noi deja am inteles ca voi nu vreti performanta (sic) :)) dar nu mai faceti rahaturi de astea, ca deja si in mareata America toti se uita la voi numai sa rada bine de voi :)) nu e posibil sa aveti stadion, un buget relativ mare, conditii cat de cat OK, si voi jucati ca o echipa de L 3 !!! Si vezi, Falub, ca aici deja toti stiu de faza cu autocarul si bataia de acolo de la Craiova, cu drogatii aia ce numiti voi galerie, bai, de erati aici va faceau astia pe aici, de nu va vedeati, aveti noroc ca voi sunteti o colonie subdezvoltata si semi-salbatica :)) voi nu aveti nimic acolo, maimute coborate din copac si de-abia iesite din cele 2 mari ghetto-uri ale lui Bokulet piticul ex-comunist :)) de erati pe aici, de mult va bagau astia la parnaie, ratatilor hoti si salbatici ce sunteti, pe afara toti se uita chioras la voi :)) bai tampitilor dusi cu pluta de Bokulet minionul :)) Deci, vrem cat mai multe spectacole de acest fel, voi chiar sunteti mai buni decat Stan si Bran :)) altii din oras de acolo fac performanta, voi faceti spectacol :)) ne place ca sunteti prosti ca noaptea, ca sunt idioti de astia fara scrupule care baga in voi faza aia cu voi sunteti cei mai buni si cei mai cei :)) dar nimeni pe aici nu a inteles la ce sunteti voi asa de buni :)) in afara de a fi cei mai prosti :)) bai Bokulet piticule continua asa, si razboiul civil e asigurat la voi pe acolo, Ucraina 2 scrie pe voi, o sa ajungeti si voi o republica bananiera fara banane :)) bai, din cauza piticului si a vrajbei bagate de el si acolitii lui, maghiarii din oras nu mai socializeaza cu rumanii verzi si prosti, oare de ce ? !!! Hai, Bokulet, inca un pic, ca o sa ajungi si tu ca si Milosevic ala de il vanau americanii ca pe criminalii de razboi, stai Bokulet cat mai mult pe acolo, ca spectacolul idiot-patriotard si tembel al tau sa fie complet, fanfaron mic ce esti, tampitule !!! Haide ‘U’, hai cu promovarea, indiferent in ce liga :)) !!!

4. Desigur ca si Falub nu prea are treaba cu antrenoratul, insa, hai sa fim seriosi, poate sa vina si Guardiola ca tot nu face nimic cu loazele astea. Sincer, as face AZI revolutie: i-as pastra doar pe Alex Pop, Dur-Bozoanca, Takacs si Berci. In rest out toti ! Cu riscul de a le plati oarece compensatii la rezilierea contractelor celorlalti. Si as baga cu incredere echipa de juniori U19. Pe pariu ca nu retrogradam? E posibil sa terminam pe la mijlocul clasamentului, dar iti formezi o echipa bunicica pentru anul viitor. Si inca ceva, am mai scris acum cateva saptamani: unde sunt scouterii echipei ??? Cautati fratilor in ligile inferioare din Ardeal tineri dornici sa joace la “U”. Pe pariu ca gasiti cel putin 10?