CFR Cluj a terminat la egalitate, 0-0, meciul din deplasare cu Dunărea Călăraşi, din etapa a doua a Ligii I.

Feroviarii au ratat câteva ocazii uriaşe, iar prima victorie în Liga I pentru campioana României întârzie.

Al treilea mandat al lui Toni Conceicao pe banca clujenilor era să înceapă rău, însă Kouakou nu a nimerit mingea din 5 metri, cu toată poarta în faţă.

Imediat, Deac a ratat de puţin ţinta din lovitură liberă, iar odată cu trecerea timpului diferenţa de valoare existentă în teren a început să se vadă tot mai mult. Clujenii au avut posesia, iar Omrani a fost ratangiul de serviciu, la ultima ocazie şutul său din careu ştergând bara.

A fost 0-0 la pauză, însă a doua repriză avea să se desfăşoare după acelaşi scenariu. Omrani, „ajutat” de Ioniţă, Ţucudean şi Mailat l-au făcut mare pe Straton în poarta nou-promovatei, CFR-ul nereuşind să marcheze golul care ar fi adus prima victorie în acest sezon pentru clujeni.

S-a terminat 0-0, al doilea egal consecutiv în Liga I pentru CFR-işti, care se pregătesc acum pentru meciul decisiv cu Malmo, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor.