Avocaţii clujeni care formează echipa Dacia Felix s-au calificat în sferturile de finală ale Campionatului European din Slovenia.

Aceştia au câştigat la scor ambele meciuri ale zilei de joi, 4-0 cu italienii de la Palermo şi 6-0 cu francezii de la Nice, reuşind să câştige grupa datorită unui gol în minus primit faţă de turcii de la Bosphorus.

Cu Frătean şi Sâsâeac în mare formă, cei doi marcând şase din cele 10 goluri, clujenii s-au calificat în sferturile de finală, acolo unde vor juca vineri după-amiază, de la ora 16:30, împotriva celor de la Bari. Italienii au încheiat pe locul doi grupa B, obţinând o victorie şi două remize, astfel că echipa pregătită de Călin Budişan pare mare favorită la calificarea în semifinale.

Penultimul act al Campionatului European va avea loc sâmbătă, iar finala va fi duminică.