JSport.roJSport.ro
foto: Viorel Muscă/sportarad.ro
foto: Viorel Muscă/sportarad.ro

Cu o singură excepţie, în toate meciurile tur din barajul pentru promovarea în Liga a III-a, disputate în acest weekend, s-a marcat cel puţin un gol.

Au avut loc 20 de partide, la final rezultând o medie de 3,3 goluri pe meci, doar întâlnirea dintre campioana judeţului Bistriţa-Năsăud şi cea a Sucevei terminându-se 0-0. Scorul zilei a fost reuşit de CSM Şcolar Reşiţa, care e 99% promovată după ce a învins, în deplasare, cu 6-1 pe Pandurii Cerneţi, din judeţul Mehedinţi, tot şapte goluri fiind marcate şi în duelul dintre Venus Independenţa (Călăraşi) şi Axiopolis Cernavodă (Constanţa), scor 4-3, potrivit liga2.ro.

Pe lângă Viitorul Feleacu, au mai existat şase echipe care nu au reuşit să marcheze în deplasare, în timp ce un meci nu s-a disputat, după ce campioana judeţului Bihor, FC Hidişel, a anunţat FRF-ul că nu se mai prezintă la baraj din cauza lipsei banilor pentru o eventuală participare în Liga a III-a. Astfel, câştigătoarea Ligii a IV-a Satu Mare, Recolta Dorolţ, a obţinut la „masa verde” promovarea în Liga a III-a.

Mai jos puteţi vedea rezultatele tuturor celor 20 de meciuri disputare ieri, returul fiind programat sâmbătă, de la ora 17:30, Federaţia devansând cu 30 de minute startul partidelor de săptămâna viitoare.

Gloria Lunca Teuz Cermei (AR) – Viitorul Feleacu (CJ) 1-0

Mureşul Vinţu de Jos (AB) – Mureşul Luduş (MS) 1-0

FC Bistriţa (BN) – Şomuz Fălticeni (SV) 0-0

Viitorul Ulmeni (MM) – Unirea Mirşid (SJ) 1-0

Hermannstadt (SB) – Gilortul Tg. Cărbuneşti (GJ) 1-0

Ripensia Timişoara – Hercules Lupeni (HD) 4-0

Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – Cetate Râşnov (BV) 3-1

Voinţa Crevedia (IF) – Flacăra Moreni (DB) 2-2

Sportul Chiscani (BR) – Şoimii Topolog (TL) 2-2

Euromania Dumbrăveni (VN) – CS Păuleşti (PH) 1-3

Voinţa Ion Creangă (NT) – Luceafărul Mihai Eminescu (BT) 0-1

CS Şirineasa (VL) – Tractorul Cetate (DJ) 4-1

Arsenal Malu (GR) – Progresul Bucureşti 2-0

Venus Independenţa (CL) – Axiopolis Cernavodă (CT) 4-3

FCM Alexandria (TR) – Andrias Andrăşeşti (IL) 3-1

Petrolul Berca (TR) – Nemere din Ghelinţa (CV) 4-2

Recolta Stoicăneşti (OT) – FC Argeş Piteşti 1-1

Siretul Lespezi (IS) – Gauss Răcăciuni (BC) 2-1

Pajura Huşi (VS) – Avântul Valea Mărului (GL) 1-4

Pandurii Cerneţi (MH) – CSM Şcolar Reşiţa (CS) 1-6

 

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.