CFR Cluj 2 avut un meci greu la ACS Comuna Recea, pe un teren pe care oaspeţii plecă rar cu puncte.

A fost şi cazul feroviarilor, care au pierdut 1-2, un meci ce i-ar fi putut apropia şi mai mult de primele şase locuri.

Maramureşenii au marcat primii la jumătatea reprizei I, prin Mih, după care au adus liniştea imediat după startul părţii secunde, datorită golului înscris de Romario Rus.

Cu Nouvier din nou titular la formaţia secundă, clujenii nu au făcut chiar un meci rău în ofensivă, însă nu au reuşit să înscrie decât un gol, şi acela în ultimele 10 minute prin Dodoi. Prea târziu pentru ca elevii lui Gheorghe Barbu să plece măcar cu un punct de la Recea, iar în clasament alb-vişiniii sunt acum pe locul opt.

Următorul meci al clujenilor va fi marţi, pe teren propriu, cu Metalurgistul Cugir.