CFR Cluj 2 a jucat azi în deplasare cu Avântul Reghin, dar elevii lui Gheorghe Barbu au pierdut cu 2-3, după ce la pauză au fost conduşi cu 3-0.

Primele 30 de minute nu au fost cele mai bune pentru CFR 2 deoarece antrenorul a trebuit să facă două schimbări din cauza accidentărilor lui Kereki şi Coţi, iar scorul era deja 2-0 pentru Reghin. Primul gol a fost marcat de Truţă, iar apoi Ionuţ Rus şi-a băgat mingea în propria poartă. La pauză scorul a fost 3-0 pentru gazde, Truţă reuşind dubla cu o lovitură de cap.

În repriza secundă Şter a obţinut o lovitură de la 11 metri şi tot el a transformat-o, 3-1, iar peste câteva minute acesta a marcat al doilea gol al CFR-ului printr-o lovitură de cap, 3-2. Şter şi Coman au mai avut ocazii importante, dar nu au reuşit să schimbe scorul şi CFR Cluj 2 s-a întors fără niciun punct de la Reghin.

Următorul meci pentru clujeni va avea loc vineri, 4 mai, pe teren propriu cu Industria Galda de la ora 18:00.