CFR Cluj 2 a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu Avântul Reghin, din etapa a 27-a a Ligii a III-a.

Ultima rundă intermediară a sezonului le-a adus doar un punct CFR-iştilor mici, care au fost încurcaţi mai mult decât adversarii de terenul afectat de ploi.

Mai experimentaţi decât clujenii, mureşenii au marcat primii în Gruia, prin Morar, însă Avântul nu s-a bucurat decât 10 minute. Petrila a făcut din nou un meci bun şi a restabilit egalitatea. Finalul de repriză le-a aparţinut gazdelor, iar Dat a stabilit scorul pauzei cu golul de 2-1.

Cu ocazii mai numeroase la poarta reghinenilor, CFR-iştii au fost egalaţi, însă, printr-un eurogol al lui Bujor. Jucătorii lui Dan Dobai s-au aruncat în atac mai apoi, dar norocul nu a fost cu ei la acest meci. Petrila a lovit bara la ultima fază, iar CFR 2 s-a mulţumit cu un singur punct din partida de marţi.

Clujenii rămân pe locul cinci, cu două puncte peste Sănătatea Cluj, înaintea derby-ului de vineri, de la baza „Ardealul”.