CFR Cluj 2 se poate plânge de ghinion la finalul etapei a 10-a din Liga a III-a.

Feroviarii lui Alin Minteuan au terminat la egalitate, 2-2 cu Unirea Tăşnad, după ce au fost egalaţi de către sătmăreni în minutul 90.

Meciul de la Tăşnad a fost controlat aproape total de către CFR-işti, însă numai după minutul opt, atunci când Unirea a reuşit să marcheze.

Golul lui Silaghi i-a adus pe clujeni peste adversarii lor, iar Costache a fructificat una dintre ocaziile oaspeţilor chiar înainte de pauză. Şansele mai mari au fost tot la poarta Tăşnadului şi în partea secundă, însă golul a venit târziu, în minutul 81, atunci când Mailat a transformat o lovitură de la 11 metri.

Nu avea să fie ziua CFR-iştilor, pentru că Nemeş l-a învins pe Adi Rus în minutul 90 şi a adus un punct nesperat, la un moment dat, în contul Tăşnadului.

În clasament, CFR-ul e pe locul patru, la cinci puncte de Comuna Recea.