CFR Cluj 2 a terminat la egalitate cu Avântul Reghin, 1-1, în etapa a 12-a a seriei a cincea din Liga a III-a.

Feroviarii au luat gol în minutul 82 şi au rămas pe locul patru în clasament, nereuşind să profite de rezultatele favorabile din această rundă.

Jucătorii lui Alin Minteuan au avut o primă repriză perfectă. Valentin Costache a deschis scorul încă din minutul trei, alb-vişiniii dominând în primele 45 de minute. Jocul din repriza secundă s-a schimbat însă, iar mureşenii au început să fie şi ei periculoşi la poarta lui Rus.

Defensiva CFR-ului a căzut în minutul 82, la golul lui Truţă, iar clujenii au trebuit să se mulţumească doar cu un punct de la acest joc. S-a terminat 1-1, însă alb-vişiniii au fost egalaţi la puncte de către Sănătatea Cluj, înaintea meciului direct de săptămâna viitoare, din Gruia.

Acest derby va fi vineri, de la ora 14:00, în direct pe CJSport.ro.