CFR Cluj 2 a suferit primul eşec al actualului sezon de Liga a III-a.

În etapa a şasea a seriei a cincea, micii feroviari au pierdut, 0-3, partida din deplasare cu AFK Miercurea Ciuc, o formaţie cu gânduri de promovare.

Alb-vişinii au început prost meciul şi ciucanii aveau 1-0 prin golul lui Kovacs în minutul 14, iar mai apoi elevii lui Alin Minteuan s-au trezit şi au dominat restul reprizei întâi.

Lipsa de inspiraţie în careul gazdelor i-a făcut pe ardeleni să nu marcheze însă, iar golul lui Magyari, din partea secundă, a securizat cele trei puncte ale echipei din Miercurea Ciuc. CFR-ul a căzut pe final şi a mai luat un gol, de la Nagy, feroviarii suferind prima înfrângere a sezonului, după ce etapa trecută au câştigat cu 6-1 la CS Iernut.

Cu un meci mai mult decât principalele urmăritoare, CFR 2 ocupă în acest moment locul şase în clasament.