Unirea Dej-CFR Cluj 2 s-a terminat 1-3, în ultimul meci din acest sezon între două echipe ale judeţului Cluj.

Cu un joc mai solid, feroviarii au reuşit să câştige pentru prima dată în deplasare în acest campionat, iar dejenii au pus punct unei serii de două victorii la rând, puţin probabile la cum a arătat returul pentru ei.

Jocul de pe stadionul „Municipal” a fost decis, în principal, de fazele fixe, trei din cele patru goluri fiind marcate de fundaşi. Kereki a reuşit două pentru CFR, în timp ce Podină a egalat la 1 în prima repriză.

Jucătorii lui Gheorghe Barbu au scăpat complet de emoţii pe final, atunci când Coman a stabilit scorul final, iar CFR 2 va avea acum o pauză de două săptămâni în campionat, până la meciul cu Tăşnadul, ultimul al sezonului.

De asemenea, Unirea Dej mai are tot o partidă în acest campionat, săptămâna viitoare însă, cu Ighiul pe teren propriu.