CFR Cluj 2 a făcut set cu Unirea Tăşnad, 6-1, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii a III-a.

Meciul din Gruia a fost decis de trei goluri marcate în cinci minute, după care s-a jucat mai mult din plăcere, clujenii permiţându-şi să schimbe şi portarul în partea secundă.

Girsik, cu o dublă, şi Itu au marcat între minutele 31 şi 35, iar Ispas a înscris chiar pe finalul primei reprize, pentru un 4-0 convingător la pauză. După reluare, Adi Pop şi Petrila au marcat şi ei două goluri într-un minut, iar meciul s-a transformat într-un antrenament util pentru micii feroviari.

Pe final, Cocian a redus din diferenţă, însă CFR-ul a câştigat la scor acest meci şi a profitat de eşecul Minaurului cu Sticla Turda.

Acum, clujenii sunt la doar patru puncte de locul al treilea în clasament, între CFR-işti şi podium fiind intercalată Olimpic Cetate Râşnov, cu un punct peste feroviari.