CFR Cluj 2 a câştigat cu 2-1 meciul jucat cu Unirea Alba Iulia, în etapa a cincea a Ligii a III-a.

Totul s-a decis între minutele 59 şi 65 din repriza secundă, perioadă în care s-au marcat cele trei goluri.

De altfel, după o primă parte a meciului mai slabă, antrenorul Dan Dobai a făcut trei schimbări la pauză, iar acest lucru s-a văzut. Repriza secundă a fost mult mai bună pentru jucătorii clujeni, care au făcut rapid 2-0 după golurile lui Derbac şi Gâdea. O neatenţie în apărarea alb-vişiniilor l-a făcut pe Fetiţa să reducă din handicap după doar două minute, însă CFR-iştii au reuşit, fără prea mari emoţii, să păstreze avantajul până la final.

Ba chiar putea să-l şi majoreze, însă Mailat a lovit bara, iar meciul s-a terminat cu victoria la limită a clujenilor, deşi cu mai multă atenţie în faţa porţii micii feroviari ar fi putut face golaveraj.

Acest succes a urcat-o pe CFR 2 pe locul trei în clasament, la trei puncte în spatele liderului ACS Comuna Recea.