CFR 2 Cluj a încheiat ieri, 23 februarie, seria meciurilor amicale din această pauză competiţională.

Performanţa Ighiu a fost ultima adversară a CFR-iştilor, jocul dintre cele două echipe din Liga a 3-a terminându-se cu victoria clujenilor, 1-0.

Partida s-a disputat pe terenul sintetic din Iclod, iar Cazan a scos penalty pe finalul reprizei secunde. Bryan Nouvier a marcat de la punctul cu var, 1-0, acesta fiind şi scorul final.

În această perioadă de pregătire ,,feroviarii” au disputat opt meciuri amicale, patru în cantonamentul din Ungaria şi patru în România, obţinând şase victorii şi două rezultate de egalitate. În schimb, au marcat 17 goluri şi au primit doar două.

CFR 2 Cluj – Performanța Ighiu 1-0

Liga a 3-a va reîncepe la finalul săptămânii viitoare, iar CFR 2 Cluj o va întâlni pe FC Universitatea Cluj vineri, 2 martie, de la ora 15:00.