CFR Cluj nu a avut mari emoţii în meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, din ultima etapă a sezonului regulat al Ligii 1.

Campioana României s-a impus cu 1-0, după un joc controlat autoritar, mai ales în prima repriză, şi în care elevii lui Alin Minteuan s-au jucat cu ocaziile.

Omrani şi Ioniţă, în mai multe rânduri, au ratat cele mai mari şanse, iar Ţucudean a marcat al 16-lea gol al său din acest sezon, în minutul 15. Ardelenii au conservat rezultatul în repriza secundă şi au obţinut a doua victorie în cinci zile cu Sepsi la acelaşi scor, 1-0.

Acest succes a stabilit şi programul play-off-ului. CFR-iştii vor juca tot împotriva formaţiei din Sfântu Gheorghe peste o săptămână şi tot în Gruia, după care vor merge pe terenul Viitorului, echipă care a obţinut azi calificarea în play-off.

Derby-urile vor fi unul după altul. Universitatea Craiova-CFR Cluj va fi în 6 aprilie, iar după o săptămână FCSB va veni în Gruia. Mai jos puteţi vedea cum arată programul play-off-ului, ultima etapă fiind programată în weekend-ul 15-16 mai, dar şi noul clasament, după înjumătăţirea punctelor.