CFR Cluj s-a impus cu 1-0 în faţa echipei slovace Zeleziarne Podbrezova, în ultimul amical disputat în cantonamentul din Polonia.

A fost un meci în care elevii lui Edi Iordănescu au fost mai periculoşi după pauză, atunci când au intrat „piesele grele”.

Dacă slovacii au avut şi un gol anulat în prima repriză, în partea a doua clujenii s-au văzut mai mult în jumătatea adversarilor, iar golul a venit în minutul 81, datorită lui Vinicius.

CFR a câştigat, astfel, trei din cele patru amicale jucate în Polonia, iar noul sezon va începe sâmbătă pentru campioana României, atunci când este programată Supercupa la Craiova.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Rus Ionuț, Mureșan, Radu – Males, Petrila, Bordeianu, Ioniță, Costache, Păun

Rezerve: Vâtcă, Rus A., Peteleu, Vinicius, Camora, Hoban, Culio, Djokovic, Deac, Țucudean, Mailat