CFR Cluj s-a impus cu 3-1 în meciul amical cu nou-promovata Sepsi Sfântu Gheorghe, disputat în această după-amiază la Braşov.

Feroviarii au câştigat un joc venit după nouă zile intense de antrenamente fizice, toate golurile CFR-ului fiind marcate în a doua repriză.

Sepsi a deschis scorul cu un gol din penalty marcat în minutul cinci, însă clujenii, care au evoluat într-un echipament verde-negru, au întors scorul prin golurile lui Camora (50), Vera (56) şi Omrani (79), ultimul înscriind tot dintr-o lovitură de la 11 metri.

Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în acest joc, antrenorul CFR-ului bazându-se şi pe câţiva juniori. Delegaţia alb-vişiniilor va reveni mâine la Cluj, iar sâmbătă va pleca într-un cantonament de două săptămâni în Slovenia, acolo unde va disputa patru meciuri amicale.

CFR Cluj-prima repriză: Mincă – Sîrbu, Horj, Mureșan, Vlad – Deac, Nouvier, Rus, Petruş – Spehar, Coman

CFR Cluj-a doua repriză: Vâtcă – Peteleu, Monea, Balic, Camora – Păun, Hamed, Hoban, Pop Ad. – Vera, Omrani