CFR Cluj a câştigat fără probleme cel de-al doilea meci al stagiului de pregătire din Cipru, 4-1 cu ungurii de la Mezokovesd-Zsory, aflaţi pe locul cinci în prima ligă din ţara vecină.

Elevii lui Vasile Miriuţă au controlat jocul pe toată perioada celor 90 de minute, având o posesie mult superioară adversarilor.

Ardelenii au marcat, în prima repriză, prin Gomelt, Omrani ratând, mai apoi, o lovitură de la 11 metri, iar odată cu schimbările din partea a doua a jocului s-au înmulţit şi golurile în poarta ungurilor.

Alex Păun a reuşit o “dublă”, în minutele 47 şi 72, între golurile tânărului mijlocaş Neagu înscriind din a doua lovitură de la 11 metri acordată CFR-ului în acest meci, golul adversarilor venind în ultimul minut.

CFR-ul va disputa următorul meci amical marţi, împotriva polonezilor de la Arka Gdynia.