După succesul spectaculos de duminică, 3-2 cu Tom Tomsk, CFR Cluj a suferit primul eşec în cantonamentul din Cipru.

Elevii lui Toni Conceicao au pierdut, 0-1, meciul disputat împotriva unei alte echipe din Rusia, de data aceasta din prima ligă, Kuban Krasnodar. Singurul gol al partidei a fost reuşit de mijlocaşul rus Svyatoslav Georgievski, care a marcat cu trei minute înainte de finalul primei reprize.

Clujenii nu au mai repetat evoluţia bună din meciul de duminică, partida de miercuri începând şi cu întârziere din cauza anumitor probleme întâmpinate la teren, conform oficialilor CFR-işti. Pentru ardeleni mai urmează două meciuri amicale în Cipru, cu FC Ural şi FK Atlantas.