Foto / facebook CFR Cluj

CFR Cluj a pierdut cu 0-2 meciul amical disputat sâmbătă cu FC Ufa, din Rusia, în turneul de pregătire din Cipru. Clujenii vor mai juca o singură partidă în cantonament, cu echipa lituaniană FK Atlantas.

Echipa rusă a deschis scorul din lovitură de la 11 metri, după care şi-a majorat diferenţa, iar clujenii nu au reuşit să revină.

Partida s-a încheiat în minutul 88, cu 2 minute înainte de timpul regulamentar, după ce arbitrul a suferit o problemă musculară, informează pagina de Facebook a echipei CFR Cluj.

CFR a început cu următoarea echipă: Marc, Dani, Goian, Tînc, Camora, Nascimento, Petrucci, Juan Ruiz, Tiago Lopes, Vitor Bruno, Beleck. Rezerve au fost: Vâtcă, Mureșan, Larie, Gomelt, Negruț, Jakolis, Nouvier, Cristian, Carter, Ene, Horj, Pârv, Petruș.

Aminitm, în precedentul amical CFR a fost întrecută de Partizan Belgrad, cu 1-3. “Vişiniii” vor disputa ultimul meci din Cipru marţi, de la ora 15.