CFR Cluj joacă două meciuri amicale în mai puţin de şapte ore duminică, în ultima zi din cantonamentul spaniol.

Trupa lui Dan Petrescu s-a impus cu 6-0 în primul joc, care a început la ora 12:00, în faţa echipei moldovene FC Sfîntul Gheorghe Suruceni, aflată pe locul şapte în campionatul din ţara vecină.

Feroviarii au condus cu 3-0 încă de la pauză, dubla lui Deac şi golul lui Costache mulţumindu-l din plin pe Petrescu. În partea a doua a jocului, antrenorul CFR-ului a făcut şi câteva schimbări, însă Adrian Păun a ieşit din plin în evidenţă.

Mijlocaşul clujenilor a ratat un penalty şi a înscris, apoi, ultimul gol al meciului, Balde şi Deac, care şi-a completat hattrick-ul, fiind ceilalţi marcatori ai CFR-ului din repriza secundă. Ardelenii vor avea doar trei ore de pauză, de la ora României 16:45 urmând să o întâlnească pe Beijing Renhe, din China, în ultimul amical al stagiului din Spania.

CFR Cluj: Duka – Manea, Gilvan, Luchin, Vlad-L. Rus, Deac- Păun, Costache, Nouvier-Balde