CFR Cluj a înregistrat al doilea succes din 2021, 1-0 în deplasarea cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Campioana României a dat lovitura în minutul 72, când Gabriel Debeljuh l-a învins pe Niczuly. Atacantul croat a ajuns, astfel, la cinci goluri în ediția curentă a Ligii 1.

Titularul din poartă, Cristi Bălgrădean, a evoluat doar o repriză pentru formația lui Edi Iordănescu. Goalkeeperul a întâmpinat probleme medicale și locul său a fost luat de rezerva Sandomierski, ultimul îndeplinindu-și cu brio misiunea primită de la tehnicianul formației din Gruia.

Rezultatul din această seară o aduce pe CFR la egalitate de puncte cu prima clasată FCSB. Cele două candidate la titlu au câte 37 de puncte în acest moment.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.