A devenit oficial. Meciul dintre CFR Cluj 2 şi Universitatea Cluj, din prima etapă a returului Ligii a III-a, se va disputa săptămâna viitoare, pe Cluj Arena.

Reprezentanţii echipei din Gruia au anunţat acest lucru pe site-ul oficial, iar detalii despre bilete vor fi oferite în următoarele zile.

Aşa cum am anunţat ieri, CFR-ul va plăti chiria stadionului şi a informat inclusiv Federaţia Română de Fotbal de faptul că meciul cu Universitatea se va disputa pe arena pe care “studenţii” îşi desfăşoară partidele de pe teren propriu.

“E normal să obţinem aprobare pentru că e stadionul judeţului, nu e nici măcar al municipiului, şi s-au mai disputat acolo şi alte meciuri. Echipe din Liga a IV-a au jucat acolo, din comune. Noi suntem organizatori şi e problema noastră dacă alegem un stadion unde să jucăm. De altfel, la începutul sezonului am anunţat la FRF drept stadion principal CMC, iar al doilea Cluj Arena, cu aprobare de la Consiliul Judeţean”, ne-a spus preşedintele CFR-ului, Iuliu Mureşan.

De menţionat că, dacă s-ar fi disputat pe CMC, Jandarmeria nu ar fi permis accesul spectatorilor. Jocul dintre cele două echipe, amânat deja de două ori, va avea loc marţi, 10 aprilie, de la ora 17:00.

Ambele formaţii vor juca pentru început mâine, în etapa a 19-a, amânată din cauza condiţiilor meteorologice. “U” Cluj va primi vizita Unirii Tăşnad, de la ora 19:00, singura echipă care a învins-o în acest sezon, în timp ce feroviarii vor merge la Avrig, într-un joc care va începe la ora 17:00.

4 COMENTARII

1. Nu e absolut nicio problema ca meciul se joaca pe Cluj Arena. Problema e doar aroganta imbecila a acestei scroafe imputite ! Sunt 100% convins ca in ultimii 15 ani nu ar fi fost aceasta rivalitate prosteasca daca echipa din deal nu era condusa de scroafa securista & grofu’ pedofil.

• Corect. Aceeasi parere o am si eu. Pana n-au inceput scroafa si groful manevrele murdare pentru mentinerea lui “U” in esaloanele inferioare sau chiar incercari de desfiintare a acesteia, nu era nicio rivalitate sau ura la adresa CFR-ului.