JOMA - JSport.roJSport.ro

CS Floreşti a jucat, vineri după-amiază, primul meci oficial după o pauză de 15 zile. Elevii lui Călin Budişan au câştigat categoric joc cu AS Viile Dejului, 5-1, disputat în etapa a 20-a a Ligii a IV-a.

Partida din Floreşti a fost controlată autoritar de către gazde, care au marcat două goluri până la pauză, jocul din repriza secundă mulţumindu-l şi pe antrenorul floreştenilor.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Cele două goluri ale lui Dîrjan, plus reuşitele lui Corpodean, Roman şi Lăcătuş au consolidat poziţia a patra în clasament pentru floreşteni, Viile Dejului, pentru care a marcat Petrean, urmând să încheie pe locul 11 această etapă.

„A fost un joc bun al echipei mele, contra unei formaţii luptătoare, dar modestă ca valoare fotbalistică. Am condus cu 2-0 la pauză, însă am fost puţin nemulţumit de jocul de pase, exprimarea parcă a lăsat un pic de dorit, dar a doua repriză a fost net în avantajul nostru şi pe teren, şi ca scor. Echipa eu zic că e în ascensiune, ca şi formă, ca şi exprimare, ca omogenitate, ceea ce e îmbucurător. Obiectivul este să câştigăm toate jocurile până la final, inclusiv cu Universitatea Cluj sperăm să nu pierdem toate punctele”, a declarat antrenorul Floreştiului, Călin Budişan.

“A fost un meci cu foarte multe greşeli individuale, echipa a fost obosită. Am avut, însă, mulţi titulari absenţi şi asta s-a văzut. Îi felicit pe adversari, în schimb, au făcut un meci bun şi s-a văzut că şi-au dorit mai mult victoria. Noi trebuie să ţinem capul sus şi să jucăm toate meciurile de acasă aşa cum am făcut-o împotriva Olimpiei Gherla”, ne-a spus şi preşedintele dejenilor, Cosmin Groza, echipa sa nereuşind să mai repete evoluţiile bune de la ultimele partide.

CS Floreşti

Aranyosi