Unirea Dej a terminat la egalitate, 2-2, meciul din deplasare cu AFC Hărman, din etapa a şasea a Ligii a III-a.

A fost a patra remiză a echipei clujene în acest campionat, dar oaspeţii au avut ce regreta la Hărman.

După ce au revenit de la 0-1, jucătorii conduşi de noul antrenor, Gheorghe Barbu, au avut posibilitatea să facă 3-1, însă Bogdan Pop a ratat o ocazie imensă, cu poarta goală. Dejenii au dominat, de altfel, în multe momente formaţia braşoveană, oaspeţii acuzând şi două lovituri de la 11 metri refuzate de către arbitru.

La pauză a fost 1-1, după golurile lui Vasiloi, respectiv Moldovan, iar în minutul 56 Hetea i-a adus pe dejeni în avantaj. Cu 15 minute rămase de jucat, Minciună a stabilit scorul final, un punct, totuşi, care îi ajută mai ales la moral pe dejeni.

În clasament, aceştia se află pe locul 13, cu un golaveraj mai bun decât adversara de astăzi.