Duminică dimineaţa au avut loc ultimele două meciuri ale etapei a 28-a a Ligii a IV-a, dar în total nu s-au jucat decât 110 minute.

La Mihai Viteazu, Armenopolis Gherla s-a prezentat în doar şapte jucători, iar la scorul de 3-0, după golurile lui Boboia şi Cătălin Crişan (dublă), un jucător al oaspeţilor a acuzat o accidentare şi a părăsit terenul.

Era minutul 20 şi, potrivit regulamentului, arbitrul a oprit jocul în acel moment, iar Arieşul a obţinut trei puncte uşoare în clasament.

Tot de la ora 11:00 s-a jucat şi Sporting Apahida-CFR Dej, un meci câştigat fără probleme de către gazde, 6-0. Având în vedere dificultatea redusă a acestei partide, antrenorul Apahidei, Florin Pojar, şi-a permis o formulă de start atipică, iar portarul Marius Nicoară a fost trimis atacant, tânărul Şipoş luându-i locul între buturi.

Nicoară nu a dezamăgit însă şi a reuşit să marcheze un gol în poarta dejenilor, Cîmpean, Chiorean, Tăbîrţă, Cioban şi Mureşan înscriind şi ei în poarta unei echipe fără chef de fotbal de câteva meciuri încoace. Dejenii au primit 41 de goluri în ultimele cinci etape, nereuşind să marcheze nici măcar o dată după plecarea antrenorului Darius Boldor.

Mai jos puteţi vedea cum arată clasamentul după 28 de etape, restanţa dintre Olimpia Gherla şi CS Floreşti urmând să aibă loc marţi.