JOMA - JSport.roJSport.ro

IMG_4908Sănătatea Cluj va avea parte de un meci dificil, sâmbătă la prânz, în etapa a 12-a din seria 5 a ligii a treia.

Elevii pregăţi de Marius Semeniuc, aflaţi pe locul opt în clasament, vor juca pe terenul echipei Comuna Recea, maramureşenii situându-se chiar în faţa “viruşilor” în ierarhie, având un avans de două puncte. O nouă victorie a clujenilor ar face posibilă rocada în clasament şi un final de tur cu adevărat liniştit pentru Florin Dan şi colegii săi.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

“Ne aşteaptă o deplasare grea, contra unei echipe pregatite din toate punctele de vedere. Deşi am probleme de lot, atât accidentati, cât şi suspendaţi, până la ora jocului sunt sigur că o să pot alinia un prim ‘11’ capabil să scoată trei puncte din acest joc cu Recea. Am încredere în jucătorii mei că pot suplini orice absenţă şi că nu ne vom întoarce învinşi din această deplasare”, a declarat antrenorul Sănătăţii, înaintea penultimului joc oficial din acest an.

CS Comuna Recea-Sănătatea Cluj va începe la ora 14:00.