CFR Cluj II s-a întâlnit azi, 14 februarie, cu Unirea Alba Iulia, adversara din Liga a III-a, pentru a disputa un meci de pregătire.

Partida dintre cele două echipe a avut loc pe terenul sintetic din Iclod și s-a încheiat cu 2-0 pentru clujeni. Aceştia sunt la al șaselea amical al iernii şi au obținut victoria pe o vreme nefavorabilă fotbalului.

Coman a deschis scorul în minutul 18 din acțiune, 1-0, el stabilind şi scorul pauzei. În repriza secundă, Cojocnean (76) şi-a adus echipa în avantaj, 2-0. Oaspeții au avut ocazii mari în ambele reprize, dar fără succes. Astfel, CFR Cluj 2 a obținut a doua victorie după revenirea din cantonamentul din Ungaria.

Următorul amical va fi sâmbătă, 17 februarie, contra formației de liga secundă, AFC Hermannstadt.