20160121_131208Universitatea Cluj a obţinut doar un egal în primul meci amical din 2016, încheind la egalitate, 2-2 jocul cu Naţional Sebiş, desfăşurat joi la baza “Dan Anca”.

“U” a condus cu 2-0 prin golurile lui Calcan, dar a fost egalată de echipa oaspete, prin Velici şi Lazăr.

“U” a evoluat în prima repriză în formula: Niczuly – Keresztes, Crișan, Mutu, Hîmpea – Boboc, Alexandru Dan, Greu, Calcan, Chiacu – Lemnaru. Antrenorul Mihai Teja a rodat în a doua repriză tot lotul.

În a doua repriză pentru clujeni au jucat Ţicrea – Berci, Cordoș, R. Gheorghe, Ciupe, Cândea, Kovacs, C. Popescu, N. Janos, Ursu (Patrick Popescu) – Schieb.

Kovacs a văzut cartonaşul roşu cu 15 minute înainte de final, după ce a acumulat două galbene.

Antrenorul oaspeţilor, Rică Neaga, a ţinut să mulţumească clubului Universitatea că a asigurat condiţii bune de joc, în ciuda ninsorii.