foto: facebook

Echipa de Liga a IV-a Cluj, AS Viile Dejului, trece prin momente grele în această săptămână, după ce tatăl președintelui Cosmin Groza a decedat, duminică, în urma accidentului de avion din județul Alba.

Zaharia Groza a aterizat forțat, sâmbătă, cu avionul său de mici dimensiuni pe un câmp din apropierea localității Vințu de Jos, din județul Alba, iar a doua zi a murit la Spitalul de Urgență din Târgu Mureș din cauza rănilor suferite.

În vârstă de 60 de ani, Zaharia Groza avea sute de ore de zbor la activ, însă condițiile meteo par să fi fost principala cauză a tragediei din weekend.

Înmormântarea va avea loc mâine, la ora 13:00, la Biserica Baptistă ”Cetate” din Alba Iulia.