Universitatea Cluj a terminat la egalitate, 2-2, meciul cu CS Mioveni de pe Cluj Arena.

Conduşi de două ori, şi apostrofaţi de galerie pe final, “studenţii” au egalat în minutul 85, însă au mai căzut un loc în clasament.

Partida a început prost pentru clujeni. Coşereanu a marcat în poarta lui Tordai după un şut din careu, iar “U” era nevoită să alerge după egalare.

Clujenii nu s-au descurcat prea bine la acest capitol, până la pauză reuşind un singur şut pe poartă, la reluarea lui Takacs de la marginea careului. Tordai a ţinut-o în meci pe “U” la şutul lui Herghelegiu din minutul 37, iar egalarea a venit în startul părţii secunde. După ce Alex Pop şi Goga au luftat la aceeaşi fază din poziţie bună, “U” a obţinut un penalty pentru un posibil henţ la un şut al lui Takacs.

Dorin Goga a transformat, iar clujenii aveau din nou speranţe. Florescu a trimis puţin pe lângă, după care entuziasmul gazdelor s-a stins, iar Mioveniul a redevenit periculoasă. Tordai a scos greu în corner şutul lui Balint din minutul 70, dar nu a putut respinge decât în poartă lovitura liberă a lui Anghelina, iar argeşenii aveau 2-1 din minutul 78.

Miştourile galeriei, care întâmpinau cu “ole-uri” pasele Universităţii, au fost de bun augur pentru jucătorii lui Falub, care au egalat în minutul 85 prin Dican, după un corner. Meciul s-a terminat 2-2, însă Universitatea a mai căzut un loc în clasament, iar acum se află pe poziţia a 17-a. La final, galeria s-a întors cu spatele la jucători atunci când elevii lui Adrian Falub au mers să-i salute pe suporteri.

Au mai intrat: Balint, Alexe, Isfan. Antrenor: Marius Stoica

1. Hai, bai Falub, nu te lasa, da-le un sut in cap, ce tot astepti, sa te invite Bokulet sa o faci ? 🙂 Ce erai asa nervos dupa incheierea meciului, fii nervos pe jucatorii tai, nu pe cei de la Mioveni, ce vroiai, sa se dea la o parte, mai limbricule ? 🙂 Bai, Niky Parvulescu, jucatorul lui peste prajit de la wcsb, bai limbric si mai mic decat Florescu, ca ala e deja limbric mare 🙂 nu ai tu sanse sa ajungi macar ca el, mai Niky, vezi ca mai ai timp sa dai ture intre koorvele din baruri si discoteci pana anul viitor prin Iunie, mascariciule 🙂 de cand ti-a aparat celebrul, fenomenalul Moti acel penalty de la Ludogorets – wcsb din 2015, vezi ca esti un ratat tot mai mare, esti si tu deja la speranta moarta 🙂 da acum tururi cat mai poti, agariciule, ca nu te vad pe tine jucand la Nep’U’tinta si in L 3, ca acolo va indreptati, ametitilor 🙂 nimic nu joci, bai Parvulescu, bai ametitule, du-te acasa, si apuca-te de fotbal in sala sau de teren sintetic mic 🙂 acolo e de tine, si de Florescu, sichemati-l si pe Cocis, ala care a facut furori in campionatul american la Chicago Fire, alt oras de negrii nici ca putea sa gaseasca si ametitul ala, a avut mare noroc ca nu l-a afumat vre-un negru pe acolo 🙂 ca se omoara aia non-stop pe acolo prin ghetto-uri, de fapt tot orasul e un mare ghettou 🙂 Bai, nu ti-e rusine sa iei mii de euro pe luna, si sa joci ca un ultim handicapat ? !! 🙂 Si, bai Berci, esti terci, omule, lasa-te si tu, bai nesimtitule, asa mare foame de bani ai in tine sa te faci tot timpul de ras ? 🙂 Si bai, Rares Takacs, rumanule veerde cu nume de ungur, zici ca si tu esti brazilian cand te-a schimbat cu portughezul ala, dar lasa ca noi stim ca esti si tu un amarat de brazilian autohton din ghetto-ul lui Bokulet, macar nu mori nici tu de foame, limbricule nr. 3 🙂 Bai, asa ceva ce spectacol de rahat puteti voi sa produceti saptamanal, mai rar, omule, bai, voi va dati seama ca pe seama voastra se rade deja mai mult decat pe seama nazistilor ? 🙂 Hai cu promovarea, baietii, in C, ca acolo va e locul, cu sleahta voastra de hoti si criminali de la primarie, multumim Bokemon, Irimies, Constantea si ceilalti trepadusi si limbrici care sug banul public cat se mai poate, multumim pentru susanalele gen cel de vineri din babes, bai Bokulet, de ce nu tai odata toti copacii din babes, si baga blocuri si acolo, dar vezi numai pentru elitele bogate ca tine, nu pentru pulime, si lasa numai 3 copaci in babes, si asa sunt prea multi, deja jumatate din parcul babes e distrus, distruge si ce-a mai ramas neatins, hot mic si pitic ce esti !! 🙂 Nu ti-e rusine, lingau mic comunist ce esti, suntem aproape de aceeasi varsta, si vrei sa bagi pumnul in gura oamenilor cu capul pe umeri, atati cati au mai ramas in rahatul ala ce numesti tu oras, acolo numai vre-o 3-4 cartiere sunt OK, restul sunt numai ghettou-ri, si asta o stii si tu si limbricii tai, mai handicapatule !! 🙂 Vezi ca deja a intrat pe fir si fbi-ul, ca sunt ceva maimute de-ale tale care fac ceva amenintari cu moartea pe aici, acum ai cam pus-o, pitic limbric ce esti, cand ameninti pe cineva din mareata USA, ajungi sa fii extradat ca handicapatul ala de Chapo din mexic, acolo intr-un supermax o sa ajunga si lingaii tai de aici de pe site, iar site-ul si cei care iti tin spatele o sa moara prin nspe mii de procese penale, si o sa piarda tot, material vorbind, o sa ajunga niste boschetari mai originali decat aia din ghettou-rile tale, pitic ars pe creier !! 🙂 Bai, hotule, bai, praf esti, neam de hot ce esti !! 🙂 Haide n’U’

2. Nu te ameninta nimeni cu moartea, mai pacaliciule, doar ti se recomanda niste ospicii, dar vad ca tu nu si nu. N-am ce comenta desigur nimic la elucubratiile tale, doar o mica corectura (asta asa….ca sa vezi cat de priceput esti la fotbal): il confunzi pe Nicolae Parvulescu cu Paul Parvulescu. Cam atat…si mai ia-ti medicamentele, omule !