Universitatea Cluj a terminat la egalitate, 0-0, meciul din deplasare cu Sportul Snagov, care a contat pentru etapa a 17-a a Ligii a II-a.

„Studenţii” au ratat două puncte extrem de importante în clasament, după o partidă în care au avut ocaziile mai mari.

Pe un teren extrem de dificil, şansele clare de gol au lipsit în prima repriză. Snagovul şi Clujul s-au apropiat rar de poartă, iar atunci când au făcut-o mingile au ratat ţinta, fără să le dea mari emoii celor doi portari.

După un 0-0 echitabil la pauză, partea secundă a început în aceeaşi notă de echilibru, însă după minutul 60 clujenii au preluat controlul partidei. Inevitabil, au apărut şi situaţiile de poartă, însă Goga, Ene şi mai ales Taub au ratat trei ocazii mari de a deschide scorul.

Pe contraatac, Ioniţă a trecut şi el pe lângă gol, iar Goga a mai irosit o şansă imensă, atunci când şutul său a fost blocat de un fundaş advers. Până la final, „U” a dominat fără să-şi mai creeze vreo şansă importantă de a marca şi meciul s-a terminat aşa cum a început, 0-0.

Clujenii sunt pe locul cinci în clasament, la cinci puncte de liderul Chindia Târgovişte.