IMG_3328O nouă lovitură pentru fotbalul clujean a venit la începutul acestei săptămâni. Unirea Jucu, echipa care a luptat pentru promovarea în Liga a II-a în sezonul trecut, se va înscrie abia în Liga a IV-a la toamnă.

Noul primar al comunei, Valentin Pojar, pare a avea alte priorităţi în localitatea clujeană cel puţin pentru următorul an, una dintre ele fiind, din câte se pare, introducerea canalizării, astfel că fotbalul va trece pe planul doi la Jucu.

În aceste condiţii, Unirea se va înscrie abia în Liga a IV-a şi se va baza doar pe jucători din apropierea Clujului. Aşa cum era de aşteptat, nici preşedintele Daniel Chiorean nu va mai continua alături de echipă, Primăria urmând să decidă în perioada următoare cine se va ocupa de destinele clubului în sezonul care va începe la toamnă.

Vom reveni cu detalii

2 COMENTARII