Învinsă categoric în semifinala de ieri, Universitatea Cluj a reuşit să se mobilizeze şi să câştige meciul pentru locul trei, de la turneul final al campionatului judeţean U19.

Băieţii lui Călin Sălăgean s-au impus cu 2-1 în faţa celor de la CSM Bacău, după un joc controlat în mare parte.

Berinde şi Bogdan Pop au înscris golurile micilor „studenţi”, care au condus cu 2-0 în acest meci.

Moldovenii nu au reuşit decât să reducă din diferenţă, iar Universitatea Cluj a repetat parcursul din sezonul trecut, atunci când a terminat tot pe locul trei în campionatul rezervat celor mai bune echipe de juniori din Liga a IV-a.

Campioana acestei ediţii a fost, ca anul trecut, tot Sporting Piteşti, 4-1 în finala cu LPS Mircea Eliade, învingătoarea clujenilor de ieri.

Pentru tinerii jucători ai lui „U” meciul de azi a fost ultimul din acest sezon, iar dacă micii „U-işti” vor intra acum în vacanţă, echipa mare se pregăteşte de reunirea pentru campionatul următor, care va fi luni.