JSport.roJSport.ro
foto: Facebook-Progresul Vlaha
foto: Facebook-Progresul Vlaha

Liga a V-a se apropie de final în judeţul Cluj, alte două zone programându-şi, în weekend, ultimele etape din tur. Astfel, după ce formaţiile din două serii, Gherla şi Mociu, au spus „la revedere” fotbalului pe 2015 încă de săptămâna trecută, acum a venit rândul Clujului şi Câmpiei Turzii să intre în vacanţă.

Progresul Vlaha a realizat scorul acestei ultime etape, 11-0 cu Viitorul Gârbău Sat, Viitorul Răscruci, însă, fiind campioana de toamnă, chiar dacă are un meci mai puţin. În zona cealaltă, Şoimii Câmpia Turzii a suferit primul eşec al turului chiar în ultima etapă, însă a terminat pe primul loc în clasament.

Vedeţi mai jos rezultatele şi clasamentele inclusiv din Zona Dej, acolo unde prima parte a sezonului va lua sfârşit săptămâna viitoare.

Zona Cluj, etapa a 13-a, ultima a turului

Viitorul Răscruci-Unirea 2 Jucu 4-0

Avântul Luna de Sus-Amefa Cluj 3-2

Progresul Vlaha-Viitorul Gârbău Sat 11-0

Voinţa Pata-Iris Cluj 0-2

Progresul Sânnicoară-Viitorul Sânpaul 4-4

Inter Dezmir-Viitorul Dezmir 4-1

AS Borşa-ACS Aghireşu 3-1

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. VIITORUL Răscruci 12 10 2 0 44-8 32p +11
2 A.S. INTER Dezmir 13 10 0 3 50-18 30p +12
3 C.S. UNIREA (2) Jucu 13 9 2 2 56-26 29p +11
4 A.S. VOINȚA 2011 Pata 13 9 1 3 37-20 28p +10
5 A.S. AMEFA Cluj-Napoca 13 7 3 3 50-21 24p +3
6 A.S. PROGRESUL Vlaha 13 6 3 4 50-26 21p +3
7 A.S. VIITORUL Sânpaul 13 6 1 6 44-34 19p -2
8 A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca 13 6 1 6 26-28 19p -2
9 A.S. AVÂNTUL BRADU 1970 Luna de Sus 13 6 0 7 34-37 18p 0
10 A.S. VIITORUL Dezmir 13 5 0 8 25-36 15p -6
11 A.S. Borșa 12 4 1 7 25-49 13p -2
12 A.S. PROGRESUL Sânnicoară 13 2 1 10 29-55 7p -11
13 A.S. VIITORUL Gârbău Sat 13 2 0 11 21-83 6p -15
14 A.C.S. Aghireșu 13 0 1 12 12-62 1p -20

 

foto: facebook-Viile Dejului
foto: facebook-Viile Dejului

Zona Dej, etapa a 13-a

Energia Mănăstirea-Biruinţa Mica 2-3

Minerul Ocna Dej-Viitorul Răzbuneni 10-2

Viile Dejului-Măgura Strâmbu 6-2

Ştiinţa Câţcău-Progresul Nireş 1-7

Someşul Căşeiu-Alvio Cuzdrioara 7-0

Someşul Vad-Cetatea Unguraş 2-1

Olimpia Jichişul de Jos a stat

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. PROGRESUL Nireș 11 10 1 0 64-13 31p +16
2 A.S. SOMEȘUL Cășeiu 11 10 0 1 47-18 30p +12
3 A.S. VIILE Dejului 11 9 1 1 55-9 28p +10
4 A.S. MINERUL Ocna-Dej 11 7 2 2 32-16 23p +5
5 A.S. BIRUINȚA Mica 11 7 1 3 31-16 22p +7
6 A.S. OLIMPIA Jichișul de Jos 11 6 0 5 22-36 18p 0
7 A.S. CETATEA Unguraș 11 3 2 6 29-31 11p -4
8 A.S. MĂGURA Strâmbu 11 3 1 7 27-43 10p -5
9 A.S. ALVIO Cuzdrioara 11 3 0 8 26-48 9p -6
10 A.S. ȘTIINȚA Câțcău 11 2 2 7 15-27 8p -10
11 A.S. ENERGIA Mănăstirea 12 2 1 9 23-48 7p -11
12 A.S. SOMEȘUL Vad 11 2 1 8 16-44 7p -11
13 A.S. VIITORUL Răzbuneni 11 2 0 9 23-61 6p -9

 

Zona Câmpia Turzii, etapa a 11-a, ultima a turului

AS Urca-Steaua Roşie Bolduţ 4-2

Progresul Boian-Viitorul Soporu de Câmpie 2-3

Unirea 2 Tritenii de Jos-Sinai Turda 3-5

Victoria Viişoara-Şoimii Câmpia Turzii 4-3

Şoimii Pădureni-Steaua Gligoreşti 3-6

Spicul Luna-Flacăra Grindeni 6-0

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. C.S. ȘOIMII Câmpia-Turzii 11 10 0 1 46-9 30p +15
2 A.S. C.S. SINAI Turda 11 8 1 2 36-14 25p +7
3 A.S. VICTORIA Viișoara 2009 11 7 1 3 39-25 22p +7
4 A.S. VIITORUL 2014 Soporu de Câmpie 11 6 3 2 42-19 21p +3
5 A.S. STEAUA Gligorești 11 5 2 4 35-43 17p +2
6 A.S. SPICUL Luna 9 4 2 3 23-21 14p -1
7 A.C.S. UNIREA (2) Tritenii de Jos 9 3 3 3 23-21 12p -3
8 A.S. STEAUA ROȘIE Bolduț 11 2 4 5 25-27 10p -8
9 A.S. Urca 10 3 0 7 18-29 9p -6
10 A.S. FLACĂRA Grindeni 10 3 0 7 17-32 9p -6
11 A.S. PROGRESUL Boian 9 2 0 7 9-26 6p -6
12 A.C.S. ȘOIMII Pădureni 11 1 0 10 15-62 3p -12

 

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.