JOMA - JSport.roJSport.ro
foto: facebook/cfr 1907 cluj

CFR Cluj a câştigat cu 3-1 meciul cu FC Viitorul, din etapa a şaptea a play-off-ului, după o prestaţie perfectă în a doua repriză.

Conduşi la pauză, jucătorii lui Dan Petrescu s-au transformat în partea secundă şi au dat trei goluri în 20 de minute.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Echipa lui Hagi a fost parcă mai relaxată în prima repriză, iar golul marcat de Rivaldinho după 15 minute a afectat şi moralul CFR-iştilor. Doar cu Omrani foarte aproape de gol, în prelungiri, ardelenii le dădeau motive de satisfacţie celor de la FCSB.

Iar jocul feroviarilor părea să nu se schimbe nici după pauză, mai ales că Ianis Hagi şi Rivaldinho au irosit două şanse imense la aceeaşi fază. Acela a fost momentul, însă, în care clujenii au început să joace fotbal. Căpitanul Camora a dat semnalul revenirii cu golul din minutul 56, pentru ca după alte 10 minute Omrani să primească un penalty, transformat, cu noroc, de Culio. Ofensiva CFR-istă s-a oprit doar după golul din corner al lui Vinicius, iar în tribune fanii au început să strige “campionii!”.

Ardelenii s-au impus cu 3-1 şi au din nou cinci puncte peste FCSB, cu încă nouă rămase în joc.

CFR Cluj

Arlauskis