Etapa a doua a Ligii a III-a a debutat, în seria a cincea, cu meciul dintre CFR Cluj 2 şi Viitorul Ghimbav, feroviarii câştigând cu 2-1.

Ca şi în runda precedentă, cu Universitatea Cluj, elevii lui Gheorghe Barbu au înscris din nou un gol decisiv pe finalul partidei, de data aceasta alb-vişiniii obţinând trei puncte în minutul 90+4.

Meciul de pe terenul CMC le-a pus destule probleme, însă, jucătorilor clujeni, care au fost nevoiţi să revină pe tabelă după un eurogol. La pauză a fost 0-0, lucrurile importante petrecându-se în repriza secundă.

Mai întâi, Drugă a reuşit să-l învingă pe Adrian Rus cu o execuţie direct din corner, în minutul 60, însă avantajul oaspeţilor nu a durat decât două minute, Şter egalând dintr-un penalty. Clujenii au dominat până la final mai apoi, însă nu şi-au creat ocazii mari la poarta oaspeţilor, golul izbăvitor venind în prelungiri, atunci când Cazan a împins mingea în plasă de pe linia porţii, după o lovitură de cap a lui Băican.

CFR 2 a ajuns, astfel, la patru puncte după primele două etape ale Ligii a III-a, iar în runda următoare va juca cu Sănătatea Cluj, în deplasare. Mai jos puteţi vedea o galerie foto de la meciul cu Viitorul Ghimbav.