CFR Cluj a disputat un meci amical azi, 3 martie, contra divizionarei secunde Luceafărul Oradea, meciurile din Liga I şi Liga II fiind amânate din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

Partida s-a disputat în Gruia, iar elevii lui Dan Petrescu au câştigat partida cu 9-0, după cele 120 de minute de joc, o repriză durând 60 de minute.

,,Feroviarii” şi-au arătat superioritatea din primele minute ale jocului, Păun semnând o mare ocazie. Scorul a fost deschis în minutul 16 din penalty, transformat de Culio, 1-0. Omrani a mai semnat trei ocazii importante, iar Costache (42) a marcat cel de-al doilea gol, francezul pasând decisiv, 2-0. La vestiare s-a intrat cu 3-0 pentru CFR, după golul marcat de Păun de la aproximativ 16 metri.

În startul reprizei secunde, Mailat a transformat a doua lovitură de la 11 metri primită de CFR, 4-0, Ioniță (65) marcând şi el, 5-0. Clujenii nu le-au dat adversarilor nicio şansă şi au luat cu asalt poarta orădeană, până la finalul partidei marcând încă patru goluri: Mureşan (82), Rus (102) şi Balde (106, 111). Astfel, scorul final a fost 9-0 pentru elevii lui Dan Petrescu.