CFR Cluj a reînceput Liga I pe teren propriu contra Hermannstadtului, partidă din care a scos doar un punct, 1-1.

Partida din Gruia a început în forţă, ambele echipe având ocazii mari de a înscrie. Hermannstadtul a deschis scorul prin transformarea unei lovituri libere de către Tătar (29), 0-1, după ce arbitrul a fluierat offside la golul lui Popovici. După golul primit, CFR s-a apropiat mai mult de poarta lui Căbuz, dar fără succes. Astfel, scorul la pauză a fost 0-1.

După revenirea de la vestiare, ,,feroviarii” au beneficiat de o lovitură de la 11 metri, dar Ţucudean (51) a ratat transformarea. Acesta şi-a luat revanşa în minutul 77 când a egalat, 1-1, iar ocaziile s-au înmulţit în tabăra clujenilor. Omrani şi Ţucudean au ratat cele mai mari ocazii pe final de meci, iar tabela a rămas neschimbată.

Meciul s-a terminat 1-1, iar CFR se află la şase puncte de principala urmăritoare, FCSB, care a remizat azi cu Dunărea Călăraşi.