Echipa U19 a Universităţii Cluj, campioana Ligii a IV-a rezervată juniorilor, pare că nu are adversar în lupta pentru trofeul naţional.

Jucătorii lui Călin Sălăgean, antrenorul „studenţilor” beneficiind şi de aportul câtorva juniori cu meciuri la activ şi în echipa de seniori a clujenilor, s-a impus cu 8-1 în primul meci al turneului semifinal pe care “U” îl organizează.

Victoria Carei a fost victima alb-negrilor, campioana judeţului Satu Mare rezistând doar o repriză, după 45 de minute scorul fiind 2-1. Sub privirile întregii conduceri a clubului, în frunte cu managerul Ioan Ovidiu Sabău, în a doua parte a existat o singură echipă pe teren, oaspeţii izbutind rareori să se apropie de poarta lui Rareş Pop.

S-a încheiat 8-1 pentru Universitatea, Marin şi Salcău reuşind câte o „dublă”, celelalte patru goluri fiind marcate de Potcoavă, Costea, Mureşan şi Cobârzan.

Universitatea va juca următorul meci mâine, de la ora 18:30, tot în Parcul Sportiv „Iuliu Haţieganu”, cu Jiul Petroşani.