13548721_1099046033501580_1985632256_oViitorul Feleacu a ratat dramatic promovarea în Liga a III-a, formaţia lui Lucian Roşu primind două goluri după minutul 110 de la Gloria Cermei.

Clujenii au fost la doar nouă minute de o performanţă imensă, însă şutul de la peste 30 de metri al lui Purece, din minutul 111, a îngropat speranţele acestora, care au fost promovaţi doar patru minute. Golurile lui Horaţiu Moldovan şi Radu Danciu nu au fost de ajuns pentru îndeplinirea obiectivului, formaţia din Feleacu trecând pe lângă şansa de a fi a patra echipă din judeţul Cluj în Liga a III-a.

“Păcat că am pierdut într-un asemenea fel. Dacă e să glumim, poate mai bine nu dădeam al doilea gol, rămânea 1-0 şi mergeam la penalty-uri. Acolo era loterie şi măcar nu ne părea aşa rău. Am avut 2-0 şi, din păcate, toţi coechipierii mei, inclusiv eu, am stat în careu la un aut de margine şi nu am stat pe respingere.

13480295_1099047293501454_492149453_nA fost un meci frumos, peste nivelul Ligii a III-a, dar mare păcat pentru că puteam decide calificarea chiar în primele 90 de minute. Am arătat că suntem o echipă şi că nu degeaba am ajuns la baraj. Cine ştie, poate printr-o derogare am putea să fim şi noi în Liga a III-a. Altfel, e greu pentru mine să mai continui în Liga a IV-a. Am şi o familie, lucrez şi, mai ales după ce am  fost la un fir de aţă de Liga a III-a, e greu”, ne-a spus marcatorul celui de-al doilea gol al Viitorului, Radu Danciu.

Mai jos puteţi vedea o galerie foto de la acest joc, unul care a adus o dezamăgire imensă campioanei Ligii a IV-a Cluj. De menţionat că meciul din Gruia a fost singurul din cele 19 jocuri disputate în această seară la barajul de promovare care a avut nevoie de prelungiri. Jocul a fost LIVE-TEXT pe CJSport.ro.