CFR Cluj 2 a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu AFC Odorheiu Secuiesc, din etapa a patra a Ligii a III-a.

Micii feroviari au fost conduşi încă din minutul şapte de golul lui Mintaş, care a transformat un penalty, gazdele revenind pe tabelă tot dintr-o lovitură de la 11 metri.

Petrila a egalat la unu după o oră de joc, iar în ultimele 10 minute feroviarii au jucat şi cu un om în plus, după eliminarea lui Chifu, însă nu au reuşit să găsească drumul spre gol.

Elevii lui Alin Minteuan au păcătuit la ultima execuţie, experienţa superioară a jucătorilor lui Alpar Meszaros făcând ca oaspeţii să plece cu un punct de la Cluj.

„Sunt supărat pentru că am ratat multe ocazii şi că nu am putut să înscriem. Adversarul a ajuns de două ori la poartă şi a dat un gol. Nu am reuşit să marcăm la situaţiile create, am dominat iar jocul de la un capăt la altul, dar lipsa de maturitate şi de experienţă îşi spune cuvântul”, a spus antrenorul clujenilor, Alin Minteuan.

Mai jos aveţi o galerie foto de la meciul jucat pe baza CMC.