CS Floreşti şi Someşul Dej au terminat la egalitate, 1-1, meciul din etapa a 20-a a Ligii a IV-a.

După 90 de minute disputate, în care ambele formaţii au trecut pe lângă victorie, două goluri marcate în primele 10 minute au decis soarta partidei.

Forţat de Truşcă, dejeanul Petrean şi-a introdus mingea în propria poartă după doar cinci minute, iar floreştenii au deschis scorul. A durat puţin bucuria gazdelor, pentru că în minutul 10 Podină a egalat după un şut din careu, în urma unui corner, iar cele două formaţii o luau de la capăt.

Până la pauză, dejenii au ratat ocaziile mai mari, însă Brumă, Paul Bogdan şi Ferhaoui au fost imprecişi la finalizare sau au fost blocaţi de Ţicrea. În partea a doua, floreştenii au ieşit mult mai decişi de la vestiare şi au avut posibilitatea, de două ori în aceeaşi fază, să treacă în avantaj imediat după reluare.

Până la final, ambele formaţii au mai fost periculoase în careul advers, Svichi lovind bara pentru floreşteni, dar partida s-a terminat la egalitate, Unirea Iclod, care are şansa să treacă pe primul loc, fiind cea mai avantajată.

Mai jos aveţi o galerie foto de la acest meci, urmând să revenim şi cu declaraţii.