Unirea-ISCT43Industria Sârmei 1921 Câmpia Turzii a câştigat meciul amical cu Unirea Alba Iulia, disputat sâmbătă pe terenul formaţiei din judeţul Alba.

Elevii lui Valentin Şandru, care au terminat turul Ligii a IV-a pe locul şapte, s-au impus cu 1-0, unicul gol al partidei fiind reuşit de Andrei Rusu, în prima repriză. După o oră de joc, „sârmarii” au avut posibilitatea să-şi mărească avantajul pe tabelă, însă Vlad Baba a ratat un penalty, meciul terminându-se cu o ocazie mare de egalare a Unirii, mingea trimisă spre poarta goală de atacantul gazdelor, Iacşa, oprindu-se într-o baltă aflată chiar lângă linia de porţii.

„Au fost două reprize bune, am controlat jocul, am avut o posesie foarte bună, ocazii. Şi Unirea e o echipă bună, de perspectivă. A fost o partidă cu ritm, s-a jucat un fotbal bun, joc bun de pregătire”, ne-a spus antrenorul formaţiei din Câmpia Turzii, Valentin Şandru.

Unirea: Suciu – Oțoiu, Rus, Scrob, Matei, Ioani, Joldeș, Iacșa, Lasconi, Popa, Dup. Au mai intrat: Iviniș, David, Mândroc, Maniu, Bustan, Cuștiuliță

ISCT: Şuteu-Juncan, Vlasa, Moldovan, Cecălăcean, Oroian, Marcu, Curta, Rusu, Mocan, Baba