JOMA - JSport.roJSport.ro
12248776_977261172315078_249779212_n
foto: Facebook-Unirea Geaca

Performera weekendului în Liga a V-a a fost Unirea Jucu 2, cea care a marcat de 12 ori în poarta lui AS Borşa, în etapa a 12-a a zonei Cluj. Acest rezultat, coroborat cu remiza Viitorului Răscruci, a dus la schimbarea liderului, jucanii trecând în faţă la golaveraj. De menţionat şi un 6-4 în meciul Avântul Panticeu-Luceafărul Orman, dar şi victoria cu 4-0 a Unirii Geaca în faţa Avântului Suatu (foto).

De asemenea, din cauza lipsei de efectiv, meciul Viitorului Sânpaul cu Voinţa Pata a fost întrerupt la scorul de 0-3, după ce gazdele au rămas cu prea puţini jucători de câmp. În continuare vă prezentăm rezultatele şi clasamentele din cele cinci serii.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Zona Cluj, etapa a 13-a

Unirea Jucu 2-AS Borşa 12-0

ACS Aghireşu-Inter Dezmir 0-7

Viitorul Dezmir-Progresul Sânnicoară 6-1

Viitorul Sânpaul-Voinţa Pata 0-3 (meci întrerupt în min. 57)

Iris Cluj-Progresul Vlaha 3-0

Viitorul Gârbău Sat-Avântul Bradu 3-6

Amefa Cluj-Viitorul Răscruci 0-0

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 C.S. UNIREA (2) Jucu 12 9 2 1 56-22 29p +11
2 A.S. VIITORUL Răscruci 11 9 2 0 40-8 29p +11
3 A.S. VOINȚA 2011 Pata 12 9 1 2 37-18 28p +13
4 A.S. INTER Dezmir 12 9 0 3 46-17 27p +12
5 A.S. AMEFA Cluj-Napoca 12 7 3 2 48-18 24p +3
6 A.S. PROGRESUL Vlaha 12 5 3 4 39-26 18p +3
7 A.S. VIITORUL Sânpaul 12 6 0 6 40-30 18p -3
8 A.S. IRIS 2014 Cluj-Napoca 12 5 1 6 24-28 16p -5
9 A.S. AVÂNTUL BRADU 1970 Luna de Sus 12 5 0 7 31-35 15p 0
10 A.S. VIITORUL Dezmir 12 5 0 7 24-32 15p -6
11 A.S. Borșa 11 3 1 7 22-48 10p -2
12 A.S. PROGRESUL Sânnicoară 12 2 0 10 25-51 6p -9
13 A.S. VIITORUL Gârbău Sat 12 2 0 10 21-72 6p -15
14 A.C.S. Aghireșu 12 0 1 11 11-59 1p -20

 

Zona Gherla, etapa a 15-a

Vulturul Ţaga-Voinţa Sic 1-2

Înfrăţirea Livada-Vulturul Buneşti 6-0

Someşul Bonţida-Real Fundătura 3-1

Standard Nima-Flacăra Dăbâca 3-2

Avântul Panticeu-Luceafărul Orman 6-4

Vulturul 2 Mintiu Gherlii-Bizonii Recea Cristur 0-3

Zorile Buza-AS Iclod a fost amânat

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. AVÂNTUL BIZONII Recea Cristur 14 13 0 1 102-14 39p +18
2 A.C.S. VULTURUL (2) Mintiu-Gherlii 14 11 0 3 55-20 33p +12
3 A.S. ZORILE Buza 13 10 2 1 47-11 32p +14
4 A.S. VULTURUL REAL Fundătura 14 10 0 4 73-21 30p +9
5 A.C.S. ÎNFRĂŢIREA Livada 14 9 2 3 54-32 29p +8
6 A.S. SOMEȘUL Bonțida 14 8 2 4 64-34 26p +5
7 A.S. SPERANȚA Petrești 14 8 0 6 41-42 24p +3
8 A.S. Iclod 13 7 1 5 55-44 22p +1
9 A.S. BPV STANDARD Nima 14 5 3 6 39-44 18p -3
10 A.S. FLACĂRA Dăbâca 14 5 0 9 31-70 15p -6
11 A.S. AVÂNTUL Panticeu 14 4 0 10 39-63 12p -9
12 A.S. VULTURUL Bunești 13 2 3 8 20-43 9p -12
13 A.S. LUCEAFĂRUL Orman 14 1 3 10 33-71 6p -15
14 A.S. VOINȚA Sic 13 1 2 10 18-67 5p -13
15 A.S. VULTURUL Țaga 14 0 0 14 18-113 0p -21

 

Zona Dej, etapa a 11-a

Viitorul Răzbuneni-Energia Mănăstirea 3-6

Măgura Strâmbu-Minerul Ocna Dej 0-2

Progresul Nireş-Viile Dejului 2-1

Alvio Cuzdrioara-Ştiinţa Câţcău 2-1

Cetatea Unguraş-Someşul Căşeiu 0-2

Olimpia Jichişul de Jos-Someşul Vad 1-0

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. PROGRESUL Nireș 10 9 1 0 57-12 28p +13
2 A.S. SOMEȘUL Cășeiu 10 9 0 1 40-18 27p +12
3 A.S. VIILE Dejului 10 8 1 1 49-7 25p +10
4 A.S. MINERUL Ocna-Dej 10 6 2 2 22-14 20p +5
5 A.S. BIRUINȚA Mica 10 6 1 3 28-14 19p +4
6 A.S. OLIMPIA Jichișul de Jos 11 6 0 5 22-36 18p 0
7 A.S. CETATEA Unguraș 10 3 2 5 28-29 11p -4
8 A.S. MĂGURA Strâmbu 10 3 1 6 25-37 10p -5
9 A.S. ALVIO Cuzdrioara 10 3 0 7 26-41 9p -6
10 A.S. ȘTIINȚA Câțcău 10 2 2 6 14-20 8p -7
11 A.S. ENERGIA Mănăstirea 11 2 1 8 21-45 7p -8
12 A.S. VIITORUL Răzbuneni 10 2 0 8 21-51 6p -9
13 A.S. SOMEȘUL Vad 10 1 1 8 14-43 4p -11

 

Zona Câmpia Turzii, etapa a 10-a

Flacăra Grindeni-Şoimii Pădureni 4-3

Steaua Gligoreşti-Victoria Viişoara 3-5

Şoimii Câmpia Turzii-Unirea 2 Tritenii de Jos 2-0

Sinai Turda-Progresul Boian 6-0

Viitorul Soporu de Câmpie-AS Urca 4-2

Steaua Roşie Bolduţ-Spicul Luna 2-2

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. C.S. ȘOIMII Câmpia-Turzii 10 10 0 0 43-5 30p +15
2 A.S. C.S. SINAI Turda 10 7 1 2 31-11 22p +4
3 A.S. VICTORIA Viișoara 2009 10 6 1 3 35-22 19p +7
4 A.S. VIITORUL 2014 Soporu de Câmpie 10 5 3 2 39-17 18p 0
5 A.S. STEAUA Gligorești 10 4 2 4 29-40 14p -1
6 A.C.S. UNIREA (2) Tritenii de Jos 8 3 3 2 20-16 12p 0
7 A.S. SPICUL Luna 8 3 2 3 17-21 11p -1
8 A.S. STEAUA ROȘIE Bolduț 10 2 4 4 23-23 10p -8
9 A.S. FLACĂRA Grindeni 9 3 0 6 17-26 9p -6
10 A.S. Urca 9 2 0 7 14-27 6p -6
11 A.S. PROGRESUL Boian 8 2 0 6 7-23 6p -3
12 A.C.S. ȘOIMII Pădureni 10 1 0 9 12-56 3p -9

 

12233403_977261182315077_750702076_nZona Mociu, etapa a 11-a

Unirea 2 Gădălin-Sudinox Vişea 7-0

Gloria Cătina-Gloria Berchieşu 3-1

Unirea Geaca-Avântul Suatu 4-0

Viitorul Sopor-Unirea Cămăraşu 6-1

Luceafărul Ghirişu Român-Recolta Frata 4-1

Înfrăţirea Căianu-Meteor Mociu 0-5

Clasament

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. GLORIA Cătina 11 10 1 0 60-17 31p +13
2 A.S. VIITORUL Sopor 11 8 1 2 38-22 25p +10
3 A.S. UNIREA Geaca 11 8 0 3 43-13 24p +6
4 A.S. METEOR Mociu 11 7 0 4 38-24 21p +6
5 A.S. LUCEAFĂRUL Ghirișu Român 11 6 2 3 42-24 20p +5
6 A.S. RECOLTA Frata 11 6 0 5 38-23 18p +3
7 A.S. GLORIA Berchieșu 11 5 1 5 24-21 16p -2
8 A.S. UNIREA II Gădălin 11 5 0 6 33-27 15p -3
9 A.S. UNIREA Cămărașu 11 4 1 6 29-30 13p -2
10 A.S.F. AVÂNTUL Suatu 11 2 0 9 16-45 6p -12
11 A.S.F. ÎNFRĂȚIREA Căianu 11 1 1 9 21-48 4p -11
12 A.S. SUDINOX Vișea 11 0 1 10 12-100 1p -17

 

Joma - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.