Universitatea Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu UTA Arad, o restanţă din etapa a şasea a Ligii a II-a.

A fost un joc în care clujenii au alergat mai mereu după acest punct, pe care l-au reuşit datorită golului marcat de Goga în minutul 86.

Derby-ul de pe Cluj Arena a început cu două jumătăţi de ocazii ale clujenilor, Goga şi Alex Pop încălzindu-l pe Iacob cu şuturi de la distanţă.

În minutul 11, însă, la primul atac al arădenilor, Octavian Ursu a marcat împotriva fostei sale echipe. Lăsat să plece de la „U” în vară, Ursu nu s-a bucurat la gol şi putea să facă la fel şi peste 5 minute, dar şutul său a lovit bara. „U” a preluat apoi controlul partidei, însă ocaziile la poarta arădenilor au venit tot prin execuţii personale.

Gavra, Takacs în două rânduri şi Taub nu l-au putut învinge pe Iacob, iar la pauză arădenii aveau 1-0. A existat şi un moment tensionat la finalul primei reprize, atunci când o parte din ultraşii lui „U” s-au îndreptat spre sectorul rezervat fanilor arădeni. Intervenţia jandarmilor a potolit spiritele, cele două grupuri de suporteri limitându-se la schimburi de replici de la distanţă.

Jocul nu  fost diferit cu mult nici după pauză, cu jucătorii lui Falub căutând golul egalizator. Chiar dacă situaţiile mari au lipsit, eforturile gazdelor au fost răsplătite în minutul 86. Goga a executat o lovitură liberă de la marginea careului, iar mingea a intrat în poartă după o deviere a arădenilor. În prelungiri, Dur-Bozoancă i-a salvat pe clujeni la ocazia imensă a lui Buhăcianu, iar meciul s-a terminat 1-1.

„U” Cluj nu a pierdut cu primele trei clasate, CS Mioveni, UTA şi Petrolul. „Studenţii” joacă duminică împotriva Rapidului.

Au mai intrat: Ioniţă, Isac, Miculescu. Antrenor: Laszlo Balint

1. Bai Bokulet piticul lui peste prajit, tu nu vezi ca Kay ala e pe alaturi total, ala e si negru si e si gras 🙂 numai jucator de fotbal nu e, ar fi bun ca si portar la tine la primarie, piticul dreaccului 🙂 Bai, tu nu vezi ca ala nici sa sara sa respinga o minge nu poate, a trecut Ursu de el la golul marcat ca rapidul de marfar 🙂 Unde gasiti voi toti diletantii astia, mai Bokulet, piticul lui Petrov ? 🙂 Bravo Ursu, da-le peste nas la increzutii astia ai lui peste prajit 🙂 Hai, Stanciule, betivul si drogatul lui Irimies si Constantea, adu mercenarii aia odata, si promovati acum, nu peste 5-6 ani, ca vezi ca vin huliganii aia din asa-zisa galerie, si te iau la suturi, la propriu, ametitule 🙂 Hai cu promovarea, dinozaurilor de la Universitatea prostilor Cluj, sau si mai bine zis Universitatea diletantilor Cluj !! 🙂 Bai, Florescule, bai Gavra, voi tot timpul sunteti ametiti pe teren, ce dracu fumati voi inainte de meciuri ? 🙂 Bai, noi stim ca sunt bisericute la echipa, dar mai bine lasa-te acum de fotbal, bai Florescule, practicantule de fotbal care a fost si prin Danemarca si Rusia, ai invatat bine limba rusa, bai afonule ? 🙂 Vezi ca de cand te-au prostit aia din cultul religios la care te-ai bagat ca prostul in cacat, sa nu mananci carne, de cand esti vegetarian, ti-a scazut IQ-ul, bai tampitule, esti tot mai anemic pe teren, vazi ce se intampla daca te prostesc smecherii aia de Al Gore si Greta Thunberg, rad si curcile cu curul de tine, taie-ti si din parul ala, ca nu se oxigeneaza bine creierul ala al tau tot mai minuscul pe zi ce trece, agariciule !! 🙂 Bai, Bokulet afumatule, cum sa ii dai 6 mii de euroi la maimuta aia de Kay, dupa ce ca e si gras, si nicisa sara lao minge nu stie, mai si alearga ca un cimpanzeu 🙂 Da din banii tai, bai hotule din primarie, sa tina grasul ala de Kay toate neamurile lui din Afrika, ca aia toarna in fiecare an cate unul, fac puradei oricum de-a moaca, bai Bokemon, hot tampit ce esti, tu crezi ca o sa fii la primarie forever, mai limbricule ? 🙂 Hai cu promovarea, singura echipa adevarata de diletanti din Cluj 🙂 si atentie sporita la tiganii aia din Jiulesti 🙂 sa nu veniti cu ceva buzunare in plus inapoi din excursia din Sudanistan !! 🙂 Multumim, Bokemon, multumim Irimies, multumim Constantea, multumim Falub, multumim Stanciu betivanul, bai hotilor, voi sunteti oameni seriosi, stiti cum sa va faceti de ras aproape saptamanal 🙂 oamenii de aici din Miami, Florida, chiar ca nu mai rateaza nici o reprezentatie de circ a voastra, e o adevarata placere sa ii privesti pe diletantii astia cum se fac de ras !! 🙂 Bai, asa ceva mai rar gasesti in ziua de azi, dar e bine ca inca mai exista !! 🙂 Hai cu promovarea in C, limbricilor 🙂